kysuce_pocasie

Aký bude prvý jarný deň? A aký bol po minulé roky?

Pripomeňme si, aký bol 1. marec v roku 2010.
Celý deň bolo slnečno a veľmi teplo. Na Podunajskej nížine sa oteplilo až na +16 st., v Bratislave mali ranné minimum +10,0 st. a popoludní sa teplota pri slnečnom počasí a slabom až miernom vetre vyšplhala na +14 st. V ten deň mali na východe tiež pekné a slnečné počasie avšak ranné minimá boli oveľa bližšie pri 0 st. Najteplejšie bolo v Trebišove, kde sa teplota pohybovala od +2 (ráno) do +14 (poobede).
V roku 2009 sa 28. februárom aj zima presne skončila. Potom už nasledovali obdobia s teplotami +10 st. A práve 1.marca sa opäť v Podunajskej nížine oteplilo na +11 až +12 st. Na severe bola teplota o čosi nižšia a to do +7 st.
1.marec v roku 2008 bol skutočne zaujímavý. Podľa viacerých zdrojov sa vtedy vyskytoval silný vietor s rýchlosťou do 90 km/h a cez naše územie zároveň prechádzal veľmi výrazný studený front, ktorý priniesol výrazné zrážky a meteorológovia vtedy predpovedali aj možné búrky. neskôr asi 3.marca sa opäť oteplilo na +15 v Podunajskej nížine.

A aký bude tohtoročný 1.marec?

Tento deň nebude oproti minulým rokom ničím výnimočným. Opäť s príchodom prvého jarného dňa sa má otepliť, avšak nie na hodnoty do +16 st. Ale len na +10 a to len na juhu Slovenska. na ostatnom území sa budú teploty pohybovať v rozmedzí od +6 do +9 st. Na krajnom severovýchode môže byť aj chladnejšie , len do +3 st. počasie bude mať pod palcom stále tlaková níž rozprestierajúca sa od Ruska, cez Škandináviu až po Britské ostrovy. To znamená, že ranné minimá poklesnú na -1 až -6 st., v dolinách a kotlinách do -9 st.

pripravil: Blažek O.
zdroje. meteorologické predpovedné modelyKomentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden (slovy): (požadováno)

Poslední články

Náhodné fotografie

Náhodná fotografieNáhodná fotografieNáhodná fotografie

O mně

e-mail: ondrejblazek@centrum.sk

Ankety

BlueBoard.cz
BlueBoard.cz

Predpoveď

In-počasie

Počítadlo návštev

Počasie pre ČR

BlueBoard.cz

Copyright © 2008 Vytvořeno službou Blogy, Počasí